Etno erdvė

7+ m. vaikams

Kiekvieną savaitę vykstančių susitikimų metu dalyviai galės daugiau sužinoti apie žemės meną, savarankiškai išmėginti tradicinius amatus, susipažinti su senoviniais instrumentais, papročiais, žaidimais bei įsitraukti į sutartinių dainavimo vakarus.

Būrelio vedlė – Austėja Vakarinaitė pasakoja, kad idėją etno erdvei inspiravo terapiška šių ir jiems giminingų užsiėmimų galia. Natūralios medžiagos ir akustiniai garsai nepaprastai švelniai veikia sielą, o drauge – suteikia įkvėpimo ir pasitikėjimo savo jėgomis: akyse pavidalus keičianti, savomis rankomis ar balsu transformuojama energija įtikina, kad kiekvienas esame pajėgūs veikti save supantį pasaulį, esame neatšaukiama jo dalis. Susibūrimus įprasmina ir universali žemės meno geografija – autentiškus meninius ir taikomuosius dirbinius iš natūralių medžiagų kuria ne tik baltiškųjų bendruomenių nariai, bet ir tautos visame pasaulyje. Daugeliu požiūrių susidomėjimas etnografija šiandien patiria tikrą Renesansą, o žemės menas iš naujo įvertinamas dėl bendruomenei ir atskiriems jos nariams vertingų ypatybių.

TARP NUMATYTŲ UŽSIĖMIMŲ – ŠIE IR DAUGYBĖ KITŲ:
• Dirbinių iš šiaudų gamyba (šiaudiniai sodai, saulutės, paukšteliai ir žaisliukai)
• Kalendoriniai amatai (Advento vainiko pynimas, verbos, margučiai)
• Nesudėtingų tradicinių istrumentų gamyba ir muzikavimas
• Susipažinimas su taikomaisiais dirbiniais (karpiniai, siuvinėti maišeliai, juostų audimas, raštuotų kojinių ir pirštinių mezgimas, nėriniai)
• Augalų pažinimo popietės, hidrolatų gamyba
• Senoviniai žaidimai, papročiai ir rateliai
• Sutartinių dainavimo vakarai

Planuojame formuoti jaunesniems vaikams, paaugliams ir jaunimui skirtas grupes.


  Susipažinau su privatumo politika ir taisyklėmis.

  Instruktoriai

  Nepavyko rasti.

  Lorem ipsum

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Diam quam.

  keyboard_arrow_up